Uszodaszemölcs
Az uszodaszemölcs igen gyakori fertőzés, leggyakrabban a 2-10 éves korú gyereknél jellemző, de bármely életkorban előfordulhat.
Az uszodaszemölcs igen gyakori fertőzés, leggyakrabban a 2-10 éves korú gyereknél jellemző, de bármely életkorban előfordulhat.
A pikkelysömör az egyik leggyakoribb bőrbetegség, a bőr hámsejtjeinek rendellenes működése okozza. Bizonyos időszakonként fellángoló szakaszok jellemzik, véglegesen nem gyógyítható, de megfelelő kezeléssel a tünetek mérsékelhetők, valamint tünetmentes időszak érhető el.
A körömgomba az egyik leggyakoribb bőrbetegség, általában egy körmön kezdődik, ám ha nem történik meg időben a szakszerű kezelése, könnyen átterjedhet a többi körömre is.
A basalioma a bőrrák egyik formája, az oka elsősorban a napsugárzás. Lassan alakul ki, gyakran jellegtelen bőrelváltozásként jelentkezik.
Az ekcéma egy krónikus, és visszatérő bőrbetegség. Számos típusa ismert, bőrszárazsággal, hámlással, bőrpírral és viszkető érzéssel jár együtt. Felnőtt korban az első tünetek gyakran valamilyen a hétköznapokban használt tárgy, kozmetikum, vegyszer révén alakulnak ki.
A lipoma a bőr alatt található fájdalmatlan zsírcsomó, az egyik leggyakoribb bőrelváltozás. Általában 5 cm-nél kisebb, többnyire ártalmatlan, és főként esztétikai problémát okoz a pácienseknek. Eltávolítása sebészeti úton kimetszéssel, helyi érzéstelenítéssel történik.
A fibróma egy jóindulatú bőrelváltozás, komoly egészségügyi kockázatot nem jelent, főként esztétikailag zavaró a páciensek számára.
A seborrhea egy igen gyakori bőrbetegség, amelynek tünete a bőrön megjelenő vörös, viszkető és hámló foltok. Fokozott faggyútermeléssel jár együtt, és főként a faggyúmirigyben gazdag, zsírosabb testtájakon fordul elő.
A vírusos szemölcs egy apró bőrkinövés, amely vírusfertőzés miatt jelenik meg általában a gyengébb immunrendszerrel rendelkező egyéneknél.
Az anyajegy eltávolítás egyre gyakoribb műtéti beavatkozás a festékes anyajegyek rosszindulatúvá válásának emelkedése miatt.